E-Mail Address

sales@concertina.com.tr

Telephone Number

+90 543 394 01 60

Dikenli Tel Makinesi

DİKENLİ TEL MAKİNESİ

Dikenli tel makinesi üzerindeki çalışmalarımız devam etmekte olup en kısa zamanda hizmetinize sunmuş olacağız.

Dikenli Tel Makinesi

Dikenli Tel Makinesi Nedir?

 Dikenli tellerin kullanımı birçok alanda değerlendirilmektedir. Özellikle bazı bölgelerin güvenliğinde ya da sınırların belirgin bir şekilde görülmesi için kullanılmaktadır. Dikenli tel ve dikenli tel makinesinin kullanılmasına askeri bölgelerde ve ülkelerin sınır bölgelerinde daha çok rastlanılmaktadır.

 Peki dikenli tel makinesi nedir ve ne işe yaramaktadır? Dikenli tel makinesi iki adet telin birbirine birleşmesini otomatik makine sistemi ile yapmasına denilmektedir. Dikenli tel makinesi sayesinde hem daha hızlı birleşme sağlanır hem de sağlığa herhangi bir tehlike unsuru oluşturmamaktadır.

 Dikenli Tel Makinesinin Kullanımı Nasıl Yapılmaktadır?

 Dikenli tel makinesinin kullanımı sıcaklık faktörüne bağlı olarak imal edilmektedir. Tellerin sıcaklık seviyesinin yüksek miktarda bekletilmesiyle tellerin birbiri ardına bitiştirecek şekilde üretimi yapılmaktadır. Dikenli tellerin uç kısımlarında 4 adet diken yer almaktadır. Bunun yanı sıra 4 er adet diken tellerin uç kısımlarına ters büküm şekli verilerek üretimi yapılmaktadır. Tellerin uç kısımlarına ters büküm şeklinin verilme sebebi koruma gücünün oldukça fazla miktarda olmasından kaynaklanmaktadır.

 Dikenli tel makinesi ile yapılan dikenli tel üretimi kabloların imal edilmesiyle paralellik göstermiş olsa bile dikenli tellerin üretiminde herhangi bir yalıtkan madde kullanılmamaktadır. Tamamıyla tellerden imal edilmektedir. Dikenli tel makinesinde kullanılan tellerin önemli bir özelliği de paslanmaz çelikten olduğu için herhangi bir paslanma sorunu ile karşılaşılmamaktadır. Bunun yanı sıra dikenli tellerin yüzeyi PVC ile kaplanma işlemine tabi olmaktadır. Bu işlem sonrasında oksitlenme problemi ile karşı karşıya kalınmamaktadır. Böylelikle uzun seneler kullanılabilir hale gelmektedir.

 Dikenli Tel Makinesinde Yer Alan Fiziki Özellikler Nelerdir?

 Dikenli tel makinesinin fiziki özellikleri makine cinsine göre değişiklik göstermektedir. Dikenli tel makine cinsi TLS-200 olan makine türünün fiziki özellikleri şu şekildedir:

 1) Dikenli tel makinesinin örme genişliği 20 ile 220 cm civarında olmaktadır. Örme tel çapı galvanizli olan 1.8 ile 3.2 mm aralığında yer alırken örme tel çapı pvs olan ise 2.9 ile 4.5 mm aralığında yer almaktadır.

 2) Dikenli tel makinesinin göz aralıkları 40×40 ile 85×85 mm aralığındadır.

 3) Dikenli tel makinesinin kumanda sistemi PLC olup toplam güç özelliği ise 5.5 KW değerindedir.

 4) Dikenli tel makinesinin ağırlığı 1420 kg olup makinenin boyutları ise yükseklik 250 cm, geniş 200 cm ve uzunluğu ise 380 cm olmaktadır.

 5) Dikenli tel makinesinin saatlik kapasitesi ise 120 ile 160 m2 aralığında yer almaktadır.

 6) Dikenli tel makinesinin örme teli direnç değeri 450 ile 500 mm2 olup kalıp sayısı 3 çeşit bulunmaktadır. Makinede kullanılan kalıp sayısı isteğe bağlı olarak değişmektedir.

 Dikenli Tel Makinesinin Genel Özellikleri Nelerdir?

 1) Dikenli tel makineleri 24 saat aralıksız çalışabilmektedir.

 2) Kolay kalıp değiştirebilme özelliği bulunan makinenin kullanımı da oldukça basittir.

 3) Üretim esnasında teller birbirine girerse diye 3 farklı stop sistemi bulunmaktadır.

 4) Aynı zamanda dikenli tel makinesi çift taraflı giriş sistemine sahip olmaktadır.

 5) Makine üzerinde internet aracılığı ile arıza tespiti ve uzaktan erişim olanağı elde edilebilmektedir.

Aşağıdaki linkten hesaplama yapabilirsiniz.

1 ) Dikenli Tel Makinesi Nedir?

 Dikenli tel makinesinin ürettiği dikenli teller çok fazla alanda kullanılmaktadır. Özel alanlarınız, koruma altına almak istediğiniz alanlar için, ya da güvenli bir alan yaratıp sınır oluşturmak isterseniz dikenli telleri kullanabilirsiniz. Dikenli tellerin ve dikenli tel makinelerinin en çok kullanıldığı alanlardan biri askeri bölgelerdir. Ayrıca bazı ülkeler sınırlarını çekmek için dikenli telleri kullanmaktadır.

 Dikenli tel üretmeye yarayan makinesinin çalışma sistemi oldukça basittir. Otomatik bir makine sistemi üzerinden iki uçtan teller birleşir ve böylelikle dikenli teller oluşur. Dikenli tel makinesi sayesinde daha hızlı bir üretim oluşmakla birlikte daha güvenilir ve daha az insan gücüyle çalışan bir düzenek oluşturulmuş olur. Bazı dikenli tel makinelerini çalıştırmak için 1 – 2 kişi bile yeterlidir. Bu sistem eğer dikenli tel üretmek istiyorsanız sizlere uzun vadede kazanç sağlar.

 2 ) Dikenli Tel Makinesi Fiyatı Ne Kadardır?

 Dikenli tel makinesi alıcıları için ülkemizde bu makine üretimi olmadığı için; genellikler yurtdışından gelen ve farklı para birimlerinde satılmaktadır. Dikenli tel makineleri tel üretme görevi görürler.

 Bu teller genellikle bazen alttan bazen de üstten çıkarak dikenli tel gibi görünürler. Evinizi, tarlanızı, bahçenizi, arsanızı, spor alanınızı, fabrika alanınızı, inşaat sahanızı ve bu gibi alanların etrafını; dikenli tel makinesinin oluşturduğu tellerle kaplayabilirsiniz.

 Dikenli tel makinesi yurtdışında üretilen bir sistem olduğu için sizlerin; dikenli tel makinesi kaç lira gibi sorularınıza birçok farklı yanıt vermek mümkündür. Bu geniş skaladaki fiyatlardan bazılarını örnek gösterecek olursak eğer;

 – 16.500 €

 – 92.000 TL

 – 83.000 TL

 – 40.000 $

 – 105.000 TL

 gibi fiyatlar mevcuttur. Ülkemizde bulunması pek de kolay olmayan dikenli tel makinesini ikinci el olarak da araştırıp bulmanızın imkanı vardır.

 3 ) Jiletli Tel Makinesi İle Üretim Nasıl Yapılmaktadır?

 Jiletli tel makinesi sistemi ülkemizde üretimi bulunan bir düzenektir. Jiletli tel makinesi jiletli tel üretimi yapmaktadır. Jiletli teller özel alanınıza girmek isteyen yabancılar için oldukça korkutucu, onları engelleyici bir üründür. Jilet tel makinesinin ürettiği bu teller hem sağlam hem de paslanmaz olmakla beraber herhangi bir canlının dokunduğunda canını ciddi acıtacak keskinlikte bir üründür.

 Eğer jiletli tel makinesi ile üretim yapmak isterseniz bunun için öncelikle bir bütçe ayırıp jiletli tel makinesine sahip olmanız gerekir. Eğer özel alanınızı jiletli tel ile çevrelemek isterseniz bazı firmaların jiletli tel kg hesaplama yöntemi sayesinde ihtiyacınız kadar olan jiletli teli sipariş verebilirsiniz.

Call Now